ילדים ונוער

מרכז במה לקהילה מארח קבוצות של ילדים ונוער לימי לימוד וחוויה על ההתיישבות המתחדשת בנגב.

המרכז מציעה פעילות חד יומית אתגרית ומגבשת אשר מטרתה להפגיש את המשתתפים עם אתגרי המתיישבים בנגב בימים של קום המדינה ובימינו אנו. הפעילות משלבת:

1. עבודה קבוצתית

2. תכנים וידע על התיישבות במדבר

3. פעילות אקטיבית ומהנה.

פעילויות לדוגמה:

נחוץ חלוץ – משחק המדמה הקמת יישוב בנגב. המשחק בנוי מתחנות אתגריות. התלמידים המחולקים לקבוצות מקבלים משימות (בניית מתחם מגורים, זריעה בשדה, הקמת מגדל מים ועוד). המשחק מתנהל כתחרות בין הקבוצות ומחייב שיתוף פעולה רב. משך הפעילות כשעה וחצי. עד 100 משתתפים.

נהייה כולנו חלוצים וחלוצות – סדנת דרמה מהנה לקבוצות של עד 40 ילדים. במהלכה משחקים המשתתפים  חלוצים וחלוצות על פי סיפורים היסטוריים. הפעילות משלבת מידע על האופן שבו הוקמו יישובים בנגב בתקופת קום המדינה עם דמיונם הפורה של הילדים. משך הפעילות כשעה.

סדנת יצירה מחומרים מהטבע – בניית חפצים מקרטון, מובליים מאצטרובלים ומסגרות לתמונות מחומרים ממוחזרים. כל זה ועוד בסדנת אמנות שבה יוצרים יצירות אמנות ממה שיש לנו בסביבה ולומדים דרך כך על הפרדה במקור, צמצום פסולת, מחזור ומחדוש  משך הפעילות כשעה.

סיור וסיפור – סיור רגלי ברחבי הקיבוץ הכולל את סיפור הקיבוץ השיתופי של אז וסיפור הקיבוץ המופרט של היום. משך הסיור 40 דק'.

טיול בעגלה רתומה לטרקטור –  סיור במרחבי הקיבוץ בעגלה רתומה לטרקטור כמו פעם. מקסימום תלמידים בסיבוב: 24. משך הסיור 20 דק'.

אפיית פיתות על סאג'