קבוצות חו"ל

מרכז במה לקהילה מארח לאורך כל השנה קבוצות של מבוגרים, נוער וילדים מחו"ל ומעניק להן חוויה של חיים בקיבוץ מתחדש בנגב. הקבוצות זוכות להציץ ולחוות את הציונות המפעמת במאה ה-21.

קבוצות מחו"ל יכולות להגיע לפעילות בודדת, ליום חווייתי או לתקופה ארוכה של חיים בקיבוץ.

הפעילויות משלבות את הקבוצה בחיי הקיבוץ וכוללות עבודה בענפים השונים, מפגש עם הקהילה והשתתפות באירועים קהילתיים, סדנאות שונות, סיורים להכרת האזור, ועוד.הקבוצות המתארחות זוכות בחוויה אותנטית ומשמעותית עבורם. חבריהן יוצרים קשר בלתי אמצעי עם המקום והאנשים, והם מוזמנים להישאר בקשר עם הקהילה, ולחזור ולבקר בעתיד.

אירוח קצר טווח - כולל סדנאות, הרצאות וסיורים ומתאים לכל קבוצה ולכל גיל. מנחי במה לקהילה דוברים אנגלית והפעילויות מתואמות לקהל מחו"ל.

פעילויות לדוגמה:

סיור מודרך בקיבוץ – הסבר בשטח על הקיבוץ החילוני-דתי המתחדש. במהלך הסיור נעבור בין חצרות התושבים, נשמע על הקיבוץ של פעם מול הקיבוץ של היום, נחלוף על פני גני הילדים ונשמע על החינוך הייחודי. נערוך תצפית על האזור ועל שטחי החקלאות. משך הסיור: 45 דק'.

סיור חקלאי בעגלה וטרקטור - מאפשר לגלות את הקיבוץ בצורה חווייתית. תחנות בסיור: שדה סולארי מהגדולים בארץ, כרמי יין וגידולי שדה עונתיים, מערכות למחזור מים ומתחם קומפוסט ייחודי. משך הסיור: 45 דק'. 

סדנת מרפאה של פעם – סדנה הבנויה על חכמת הרפואה היהודית הקדומה. בסדנא נשחק משחק תפקידים שבו נוכל להיות גם רופאים, גם מטופלים, וביחד נרקח תרופות המבוססות על צמחי מרפא שכל אחד יכול לגדל בגינה. משך הפעילות: 90 דק'.

בניית מערכת למחזור מים אפורים - סדנה ייחודית שפותחה בכרמים ובא נתנסה בבניית מערכת הדגמה מחומרים זמינים. הסדנא משולבת בהסבר על משבר המים ודרכים לחסכון במים והיא נותנת כלים ליישום עצמי. משך הפעילות: 90 דק'.

סדנת קוסמטיקה טבעית - סדנא להכנת קוסמטיקה או סבונים טבעיים לטיפוח וטהור הגוף עם הנטורופת זיו טרובוביץ. בסדנה נשלב קטיף מגן התבלינים של הנגב הישראלי ונשמע הסברים על סגולותיהם של המרכיבים הטבעיים. משך הפעילות:90 דק'. 

סדנת דרמה בעברית קלה – סדנת דרמה ואימפרוביזציה המשלבת את השפה העברית עם משחק והנאה ומחברת את המשתתפים לרוח החלוציות ולתרבות הישראלית. משך הפעילות: 90 דק'. 

בניית קהילה ודמוקרטיה ישירה - משחק סימולציה המדמה את התנהלות חיי הקהילה בקיבוץ. במהלך המשחק נהפוך לשעה קלה לחברי קיבוץ ונתנסה בתהליכי קבלת החלטות במסגרת ועדות הקיבוץ השונות. משך הפעילות: 90 דק'.

*ניתן להוסיף כיבוד קל ולשלב את הפעילות עם ארוחות ולינה*

אירוח ארוך טווח – מתאים לקבוצות של מתנדבים המגיעות לפרקי זמן שבין שבועיים לחודשיים. במהלך התקופה הזו חיים המתנדבים בחדרי האירוח של הקיבוץ ועובדים בענפי המשק: חקלאות, נוי, חינוך, מטבח, מכבסה ואלו"ט. בשעות אחה"צ מקבלים המשתתפים סדנאות מתוך התכנים שמציעה במה לקהילה ונפגשים עם חברי הקהילה וחניכי מכינת עמיחי הפועלת בכרמים.

סרטון קצר באנגלית המתעד את חוויית ההתנדבות של קבוצת צעירים קנדיים בקיבוץ כרמים:

להזמנות: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 050-6707660

מי אנחנו | קיבוץ כרמים השוכן בצפון הנגב (סמוך לצומת שוקת), עובר בשנים האחרונות שינוי במהלכו נקלטו חברים חדשים ונבנה חזון חדש. החזון כולל: *התיישבות בנגב, קהילה מעורבת לחילונים ודתיים, קיימות ואחריות חברתית פנימה והחוצה. עמותת במה לקהילה בכרמים מארחת קבוצות מהארץ ומחו"ל לימים של חוויה ולמידה ומאפשרת להן לספוג מרוח הציונות החברתית-סביבתית המפעמת בנגב. במה לקהילה הוקמה בתמיכת המשרד להגנת הסביבה.